Pályaorientációs nap a Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskolában

2025.10.18.

Egy nap, ami a képzéseinkről szólt – a Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskolában!

A pályaorientációs napok nálunk nemcsak beszélgetésekből állnak, hanem élményekből, játékból és gyakorlati feladatokból!

A mai délelőttöt a Szent Piroska Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában töltöttük, ahol pályaorientációs nap keretében lehetőségünk nyílt bemutatni iskolánkat és képzéseinket, így élményekkel és játékos kihívásokkal töltöttünk el néhány órát Nyíracsádon!

Az 5–8. évfolyamos diákok számára igazán változatos programokkal készültünk. A képzéseinkről és kollégiumi életünkről készült bemutató videók lejátszása után Juhász Anikó intézményvezető asszony röviden bemutatta iskolánkat, majd elkezdődtek a játékos és gyakorlati feladatok, mint az asztalterítés, a zsákbamacska-játékok, a termések, magok és állatok felismerése, valamint a különféle logikai feladványok megoldása. Ezek tették érdekessé a délelőttöt. A tanulók még a középkor világába is bepillanthattak, miközben játszva tanultak és felfedeztek. Élmény volt, mert mindenki mosollyal az arcán távozott.

Játék volt, mert képzéseinket játékos feladatokon keresztül mutattuk be. Nem hagyhattuk ki az Airsoft bemutatását sem – hiszen nálunk ez nemcsak móka, hanem az egyik választható szakkör is! Az élménydús program után pedig jólesett mindenkinek a diákjaink által készített szilvás és almás kevert sütemény is, ami jutalom volt a pályaorientációs nap végén.

Köszönjük Garda László igazgató úrnak a meghívást, valamint kollégáinknak és diákjainknak a színvonalas és lelkes munkát! A második nyílt napunk 2025. 11. 21-én lesz, ahol a saját környezetünkben is megmutatjuk, miért jó nálunk tanulni! Várunk mindenkit szeretettel!

Vissza